KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872089
nr 1487 2089
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Äppelträdgården". Signerad, daterad 1981. Akvarell, 33x43 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:18:33
22/8 18:55:42
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg